fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Sondaż w Gdańsku: Adamowicz, Wałęsa i Płażyński z niemal identycznym poparciem

Jarosław Wałęsa w sondażu jest drugi, ale różnice w pierwszej trójce są minimalne
EP/ Pablo Garrigos
Pawła Adamowicza, najlepszego w sondażu prezydenckim w Gdańsku, od trzeciego Kacpra Płażyńskiego dzieli zaledwie 0,4 pkt. proc. A między nimi znalazł się jeszcze Jarosław Wałęsa.

Sondaż dla Radia Gdańsk i Telewizji Polskiej przeprowadził IBRiS. Wynika z niego, że różnica pomiędzy trójką czołowych kandydatów, jest tak minimalna, że w zasadzie można mówić o równym poparciu dla Pawła Adamowicza, Kacpra Płażynskiego i Jarosława Wałęsy.

Obecnie urzędujący prezydent uzyskał poparcie 28,8 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu uplasował się kandydat Koalicji Obywatelskiej Jarosław Wałęsa, uzyskując wynik zaledwie o 0,3 pkt. proc. niższy. Ale jeszcze mniejsza jest różnica między nim, a trzecim w sondażu Kacprem Płażyńskim, popieranym przez Zjednoczoną Prawicę - syn byłego marszałka Sejmu otrzymał poparcie od 28,4 proc. badanych gdańszczan.

Pozostali kandydaci uplasowali się daleko poza tą trójką. Andrzej Ceynowa z Sojuszu Lewicy Demokratycznej uzyskał poparcie 3,2 proc. ankietowanych, Elżbieta Jachlewska z komitetu Lepszy Gdańsk - 1,4 proc., a Jacek Hołubowski z komitetu Gdańsk Tworzą Mieszkańcy - 0,8 proc.

O rezultacie wyborów w tak zaciętej rywalizacji mogą zdecydować wyborcy... niezdecydowani. Odpowiedź "nie wiem" wybrało w sondażu IBRiS 8,9 proc. ankietowanych.

Radio Gdańsk informuje, że badanie IBRiS przeprowadzono na grupie 1000 osób.

Źródło: rp.pl/ Radio Gdańsk
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA