fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Tomczyk: Przygotowujemy protest wyborczy do Sądu Najwyższego

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Jako komitet wyborczy przygotowujemy protest wyborczy do Sądu Najwyższego - oświadczył szef sztabu wyborczego Rafała Trzaskowskiego Cezary Tomczyk, cytowany przez Onet.

Tomczyk na konferencji prasowej zwracał uwagę, że "kilkaset tysięcy wyborców" mieszkających poza granicami zostało w czasie wyborów prezydenckich "pozbawionych prawa do głosowania" - podaje Onet.

Z kolei Barbara Nowacka apelowała, by wszyscy, którzy dopatrzyli się nieprawidłowości w procesie głosowania "zgłaszali protesty wyborcze".

- Skala nieprawidłowości jest ogromna - mówiła Nowacka.

Tomczyk mówił, że w wielu kurortach w Polsce "zabrakło kart i ludzie nie głosowali". Za granicą - jak przekonywał - wysłane do wyborców pakiety wyborcze często "nie wracały lub wracały z błędami".

Tomczyk zarzucał też TVP manipulacje w czasie kampanii wyborczej i atakowanie kandydata opozycji. - Wybory to było zderzenie kandydata z państwem PiS i propagandą - mówił dodając, że "Władimir Putin mógłby się od TVP uczyć".

Poseł PO ocenił też, że wybory prezydenckie "wygrał Jacek Kurski".

Protesty wyborcze można składać do czwartku.12 lipca, w II turze wyborów prezydenckich w Polsce, urzędujący prezydent, Andrzej Duda, uzyskał 51,03 proc. głosów.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA