fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Bosak apeluje do Polsatu i TVN o organizację debat

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Formułę debaty oceniam negatywnie. Polacy nie dowiedzieli się niczego o stanowiskach kandydatów w najważniejszych sprawach - mówił na konferencji prasowej kandydat Konfederacji na prezydenta, Krzysztof Bosak, który komentował przebieg debaty prezydenckiej zorganizowanej przez TVP.

Bosak przedstawiając swoje zarzuty wobec przebiegu debaty w TVP mówił, że poruszane w pytaniach tematy były bądź nieaktualne (w tym kontekście wskazał temat relokacji uchodźców), bądź ideologiczne "co do których wszyscy wiedzą co ma kto do powiedzenia", bądź dotyczące tematów przyszłych i niepewnych (przyjęcie przez Polskę euro).

- Poważne kwestie: polityka zagraniczna, obronność, ochrona zdrowia nie pojawiły się - ubolewał.

- To stracona szansa na dobrą dyskusję. Debata miała formułę uniemożliwiającą prawdziwe debatowanie. Mam tu na myśli możliwość replikowania, odnoszenia się do siebie - mówił Bosak.

Kandydat Konfederacji na prezydenta stwierdził następnie, że "na szczęście są w Polsce inne stacje niż TVP". - I dlatego chcę gorąco zaapelować do stacji niepaństwowych, komercyjnych, świeckich i katolickich, aby zorganizowały swoje debaty - mówił Bosak.

- Apeluję do Polsatu, by nie odwoływał swojej debaty. Apeluję do TVN-u, aby nie rezygnował ze swojej debaty. Apeluje do mediów katolickich, aby nie oddawały walkowerem szansy organizowania debat: mam tu na myśli telewizję Trwam, rozgłośnie katolickie, prasę katolicką - wyliczał Bosak.

Bosak apelował też do prezydenta Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego, by "nie okazywali się tchórzami" i "by nie unikali prawdziwej debaty". 

- Jeżeli panowie macie odwagę zapraszam do dyskusji, pokażcie, że zasługujecie na poparcie, jakie macie w sondażach, a jak pokażę, że jestem prawdziwą alternatywą - dodał Bosak. 

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA