fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Trzaskowski składa podpisy w PKW. "1,6 mln, dziękuję władzy"

AFP
Rafał Trzaskowski złożył w PKW podpisy zebrane pod jego kandydaturą w wyborach prezydenckich. Jak poinformował udało się ich zebrać co najmniej 1,6 mln.

- Tych podpisów jest już dziś policzonych 1,6 mln a będzie prawdopodobnie więcej. Chciałem wszystkim serdecznie podziękować za tę olbrzymią mobilizację, za tę energię. Mimo tego, że rządzący próbowali nam rzucać kłody pod nogi, dać nam kilka dni na zbieranie podpisów - mówił kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta.

Trzaskowski dodał, że takimi działaniami rządzący "wyzwolili ogromną energię, ogromną falę poparcia".

- Ta energia była niesamowita - za to chciałem wam bardzo podziękować - dodał prezydent Warszawy.

- Takiej mobilizacji, takiej energii nie widzieliśmy w Polsce od wielu laty. Wszędzie były uśmiechy, to jest najważniejsze. Władza zafundowała nam wielkie święto: uczciwości, uśmiechu, wspólnoty. Rzadko dziękuję władzy, ale za to serdecznie dziękujemy - mówił kandydat na prezydenta.

Trzaskowski zapowiedział jednocześnie przejście do II etapu kampanii.

- Będziemy mieli kolejne święto: wieszania bannerów, plakatów, kolejnych spotkań. W kolejnym etapie znowu bardzo prosimy o wsparcie jakiekolwiek, uśmiechem, uściskiem dłoni, albo łokciem, bo tak się teraz witamy - mówił Trzaskowski zachęcając do namawiania znajomych do udziału w wyborach i "zagłosowania na zmianę".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA