fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Rzecznik Andrzeja Dudy reaguje na pomyłkę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Fotorzepa/ Robert Gardziński
Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała, że Komisja Wenecka jest ciałem unijnym, dlatego ma prawo być w Polsce. Pomyłkę kandydatce KO na prezydenta wytknął rzecznik Andrzeja Dudy.

W rozmowie z TVN24 Małgorzata Kidawa-Błońska komentowała opinię Komisji Weneckiej w sprawie tzw. ustawy kagańcowej. Komisja zaleca, aby polski parlament nie wprowadzał nowych przepisów, i znalazł inne rozwiązania.

– Jak wizyta Komisji Weneckiej może być nielegalna? To jest ciało unijne, my jesteśmy członkiem Unii, jesteśmy w Europie i Komisja ma prawo być w Polsce i ma prawo rozmawiać na temat systemu prawnego w Polsce i tej ustawy. To jest kolejna wizyta, to są najwybitniejsi prawnicy, znają zapisy polskich ustaw i znają prawo europejskie - mówiła kandydatka Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich.

Na słowa Kidawy-Błońskiej zareagował na Twitterze rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. "Pani Marszałek uprzejmie przesyłam link do zapoznania się z tym czym dokładnie jest komisja wenecka, szczególnie polecam fragment „Komisja Wenecka jest organem Rady Europy i nie należy jej mylić z instytucjami Unii Europejskiej.” Nie trzeba dziękować" - napisał na Twitterze.

Kidawa-Błońska mówiła także o Trybunale Stanu dla Andrzeja Dudy. - Sejm taką decyzję podejmie, prezydent ślubuje na Konstytucję. Każdy polityk, który złamał konstytucję, powinien za to ponieść odpowiedzialność, zwłaszcza jeśli ktoś ma być jej strażnikiem. Prezydent jest współodpowiedzialny za to, co dzieję się w Polsce - oceniła.

Oceniła również decyzję o odwołaniu wyjazdu Andrzeja Dudy do Jerozolimy. – Polski prezydent powinien tam być, to jest skandal, że jego służby dyplomatyczne nie potrafiły tego zorganizować. Prezydent powinien teraz mówić a milczy – powiedziała.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA