fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2019

"W czasie pokoju czystki w armii robiły ZSRR i Polska za PiS"

tv.rp.pl
"Tylko dwa kraje w czasie pokoju dokonały czysrki wśród najwyższych i najbardziej doświadczonych dowódców armii: ZSRR za Stalina i Polska za PiS" - napisał na Twitterze były szef MSW, Bartłomiej Sienkiewicz, obecnie kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu.

"Stalin dowódców mordował - takie czasy, taki ustrój. PiS tylko zwolnił. W XXI w. w kraju NATO rzecz niesłychana i szkodliwa" - dodał Sienkiewicz.

Dzień wcześniej polityk komentując wystąpienie premiera w czasie obchodów święta Wojska Polskiego pytał: "Fajnie. To dlatego rozwaliliście 3 kluczowe brygady, zrobiliście stalinowską czystkę wśród generałów, a z uzbrojenia kupiliście przez 4 lata samolociki dla Kuchcińskiego?".

Józef Stalin przeprowadził czystkę w Armii Czerwonej w latach 1937-1939. W ramach czystki represjonowano tysiące dowódców Armii Czerwonej - m.in. zamordowano trzech marszałków ZSRR - Michaiła Tuchaczewskiego, Wasilija Blüchera i Aleksandra Jegorowa. Blüchera pobito w czasie przesłuchania tak mocno, że zmarł z powodu odniesionych obrażeń. Dwóch pozostałych represjonowanych marszałków rozstrzelano.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA