fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2019

Piotr Apel: Sukces, gdy PiS ani PO nie będą samodzielnie rządzić

tv.rp.pl
- Są sytuacje, w których sojusz przeszkadza. Mnie na przykład przeszkadza Konfederacja. Gdybyśmy mieli pójść do wyborów z Konfederacją, to ja bym nie poszedł w takich wyborach, nie startowałbym z list Kukiz'15 - mówi poseł Piotr Apel.

- To nie jest takie proste, by znaleźć odpowiedniego sojusznika, który będzie gwarantem naszych postulatów. Zdolność koalicyjną mamy największą ze wszystkich - mówił w Polsat News Piotr Apel z Kukiz'15.

Poseł powiedział, że jego zdaniem zwycięstwem będzie sytuacja, gdy ani PiS, ani PO nie będą w stanie samodzielnie rządzić. - My możemy pomóc, możemy rządzić, pod warunkiem, że wprowadzone zostaną postulaty, o których mówimy już od czterech lat - przekonywał.

Apel zapowiedział, że nie będzie w stanie zaakceptować koalicji z Konfederacją. - Jestem pewien, że Paweł Kukiz spotka się z nami zanim podejmie decyzję. Każdy z nas nie godząc się na jakiś układ, na pewno miałby zgodę Pawła Kukiza, żeby iść swoją drogą - dodał.

- Koalicja z PSL jest coraz mniej prawdopodobna. Programowo mamy wiele punktów wspólnych, ale Polskie Stronnictwo Ludowe chce startować z listy partyjnej, co oznacza, że na karcie wyborczej znajdowałaby się tylko nazwa tej partii. Tu jest mentalny opór, by startować z tej listy. Trudno sobie wyobrazić Pawła Kukiza startującego z logo PSL - mówił Apel.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA