fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory do PE

Nie namówili Joanny Scheuring-Wielgus. Nie wystartuje z list KE

tv.rp.pl
Posłanka partii Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus poinformowała, ze namawiano ją do startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Europejskiej.

Joanna Scheuring-Wielgus kilkukrotnie spotkała się w tej sprawie z liderem Platformy Obywatelskiej Grzegorzem Schetyną oraz innymi członkami Koalicji Europejskiej.

Posłanka partii Teraz! poinformowała, że nie wystartuje z list KE w wyborach do europarlamentu. O swoich planach ma poinformować niedługo. 

Czytaj także: Barbara Nowacka: Wprowadzimy związki partnerskie

W rozmowie z TVN24 Scheuring-Wielgus powiedziała dziś, że woli gwiazdę Roberta Biedronia niż Grzegorza Schetynę.

"W zeszłym tygodniu z ust liderów KE usłyszałam, że jestem kłopotem. Kłopotem ma być moje zaangażowanie w pomoc ofiarom księży pedofilów, spotkanie z Papieżem i rzekoma walka z kościołem. Straszne to małostkowe i zaściankowe. Pełne też hipokryzji" - napisała posłanka.

"Walczę o godność ofiar i o sprawiedliwość wobec tych, którzy skrzywdzili dzieci. I nie zrezygnuję ze swoich wartości nawet za miejsce na liście do Parlamentu Europejskiego. Zawsze stałam i będę stała po stronie słabszych. Zarówno ofiar księży pedofilów, niepełnosprawnych, protestujących na ulicach, a także kobiet" - dodała.

Wybory europejskiej odbędą się 26 maja. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA