fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wspomnienia

Nie żyje Jan Guz, przewodniczący OPZZ

tv.rp.pl
W wieku 62 lat zmarł Jan Guz - od wielu lat przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

O śmierci Guza poinformował na Twitterze Sławomir Broniarz, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego.

"Słowa otuchy i wsparcia dla rodziny i bliskich" - dodał na Twitterze Broniarz.

Jan Guz był szefem Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych od 2004 roku. Wcześniej, w latach 1997–2004 był wiceprzewodniczącym związku. Jako szef OPZZ pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Trójstronnej ds. Społeczno-Gospodarczych.

W 2015 r. z ramienia OPZZ Guz został członkiem Rady Dialogu Społecznego.

"Przewodniczący OPZZ Jan Guz zawsze z zaangażowaniem reprezentował pracowników zrzeszonych w związku, będąc niejednokrotnie twardym partnerem do rozmów. Rodzinie, bliskim oraz członkom OPZZ składam wyrazy najgłębszego współczucia" - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Kondolencje złożył też w mediach społecznościowych prezydent Andrzej Duda. "Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o odejściu Pana Jana Guza - Przewodniczącego OPZZ i Członka Rady Dialogu Społecznego, ale przede wszystkim Człowieka głęboko zaangażowanego w obronę praw pracowniczych i działania na rzecz ludzi pracy. Łączę się w żalu z Rodziną i Bliskimi" - napisał.

Guz w czasie swojej działalności pełnił wiele funkcji społecznych - wspomina swojego szefa OPZZ. Zmarły w piątek przewodniczący był m. in. radnym samorządu terytorialnego, wiceprzewodniczącym Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia, członkiem Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, przewodniczącym Rady Programowej Ośrodka Studiów i Kształcenia Zawodowego, przewodniczącym Rady Statystyki.

Był też członkiem władz międzynarodowych organizacji związkowych: Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych i Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych, oraz delegatem strony pracowników z Polski na sesje Międzynarodowej Konferencji Pracy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA