fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konfederacja

Korwin-Mikke: Trwa mundial, więc PiS zmienia ordynację

tv.rp.pl
Janusz Korwin-Mikke na swoim profilu na Facebooku sugeruje, że PiS wykorzystuje zainteresowanie opinii publicznej trwającym w Rosji mundialem, aby wprowadzić zmianę ordynacji wyborczej.

Przed kilkoma dniami pojawiła się informacja, że grupa posłów PiS złożyła w Sejmie projekt zmian w ordynacji do Parlamentu Europejskiego. Zmiana miałaby - według polityków PiS - doprowadzić do większej transparentności w wyborach do PE. Zdaniem opozycji PiS chce w ten sposób stworzyć warunki do osiągnięcia lepszego wyniku w wyborach, a także - pośrednio - podwyższyć próg wyborczy.

"Niedawno napisałem, że pod korzystając z okresu wakacyjnego i Mundialu Kreml chce przepchać podwyżkę VAT do gigantycznej wysokości 18 proc., a Unia przepchać ACTA-bis - i nie wątpię, że i WCzc. Jarosław Kaczyński nie przepuści takiej okazji" - przypomina Janusz Korwin-Mikke, lider Wolności na swoim profilu na Facebooku.

"Pytanie tylko: co PiS będzie chciało przepchać? Od wczoraj już wiemy: zmianę ordynacji wyborczej!" - dodał Korwin-Mikke.

O proponowanych przez PiS zmianach w ordynacji wyborczej pisał w "Rzeczpospolitej" Michał Kolanko.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA