fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konfederacja

Korwin-Mikke: Co zrobić po podpisaniu ustawy nr 447? Nic

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Janusz Korwin-Mikke, lider partii Wolność, skomentował na swoim profilu na Facebooku podpisanie przez Donalda Trumpa tzw. ustawy nr 447.

Ustawa Senatu USA z 12 grudnia 2017 r. Justice for Uncompensated Survivors Today – zwana skrótowo JUST – dotyczy majątków skonfiskowanych w czasie drugiej wojny światowej ofiarom Holokaustu, a także tych przejętych po wojnie przez władze komunistyczne. Ustawa ta daje Departamentowi Stanu USA prawo wspierania organizacji zrzeszających ofiary Holocaustu w odzyskiwaniu żydowskich majątków, które nie mają spadkobierców.

Na pytanie co III Rzeczpospolita powinna zrobić po podpisaniu przez Trumpa ustawy, która może mieć wpływ na starania o odzyskanie nieruchomości należących przed II wojną światową do obywateli polskich pochodzenia żydowskiego, Korwin-Mikke odpowiada: "w zasadzie nic". Dlaczego? "Kto się tłumaczy, przyznaje się do winy" - pisze Korwin-Mikke.

Lider partii Wolność radzi jednocześnie, by "oddać w ramach ustawy reprywatyzacyjnej wszystkie nieruchomości właścicielem i ich spadkobiercom", natomiast "na roszczenia rozmaitych wydrwi-miliardów zimno i krótko oświadczać, że prawo polskie (ani żadne inne!) nie uznaje spadkobrania po linii narodowościowej".

"Natrętów ścigać za próbę wyłudzenia - dokładnie tak samo, jak ściga się fałszywych spadkobierców kamienic w Warszawie i w innych miastach" - dodaje Korwin-Mikke.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA