fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojna w Syrii

Amerykanie mogą pozostać w Syrii. Trwają rozmowy

AFP
Sekretarz obrony USA Mark Esper powiedział, że rozważane jest utrzymanie niektórych oddziałów w północno-wschodniej Syrii w pobliżu pól naftowych.

Amerykanie chcą mieć pewność, że tereny, gdzie wydobywana jest ropa naftowa, nie zostaną przejęte przez członków Państwa Islamskiego lub inne grupy terrorystyczne. 

Sekretarz obrony USA Mark Esper przekazał, że pozostanie wojsk amerykańskich w północno-wschodniej Syrii jest jedną z omawianych opcji, ale żadne decyzje w tej sprawie nie zostały jeszcze podjęte.

Czytaj także: Erdogan spotka się z Putinem. Potem dalsze kroki w Syrii

- Obecnie w kilku miastach, które leżą w pobliżu tego obszaru, mamy swoje oddziały, których celem jest uniemożliwienie dostępu, w szczególności bojownikom Państwa Islamskiego - powiedział dziennikarzom w Afganistanie.

Esper powiedział również, że amerykańskie jednostki wycofują się z Syrii, jednak cześć żołnierzy stacjonuje wciąż przy Kurdach z Syryjskich Sił Demokratycznych. 

Sekretarz obrony dodał, że nie przedstawił jeszcze tej opcji, ale zadaniem Pentagonu było przeanalizowanie możliwych rozwiązań.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA