fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojna w Syrii

Baszar el-Asad wybiera się na Krym

AFP PHOTO / HO / SANA
Syryjski prezydent Baszar el-Asad powiedział na spotkaniu z delegacją z Krymu, że "jeśli okoliczności pozwolą" planuje wziąć udział w Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Jałcie (YIEF) w kwietniu 2019 roku.

O zapowiedzi Asada poinformował dziennikarzy członek delegacji krymskiej i współprzewodniczący komitetu organizacyjnego YIEF Andriej Nazarow.

- Zapewnił, że z pewnością weźmie udział w Forum, jeśli nic nie będzie mu przeszkadzać - przekazał dziennikarzom Nazarow.

- Baszar el-Asad powiedział, że jest to dla niego wielki zaszczyt, że zostanie zaproszony. I na pewno przyjechałby, jeśli okoliczności by na to pozwalały. Chciałby odwiedzić Krym i wziąć udział w tak ważnym wydarzeniu, jakim jest YIEF  - mówił Nazarow.

Według członka delegacji krymskiej, prezydent Syrii połączył możliwość swojego uczestnictwa w forum z sytuacją w Syrii.

- Powiedział, że jeśli wyzwolimy wszystko do tego czasu, nie będzie przeszkód dla jego podróży na Forum w Jałcie. O ile rozumiem, oni (Syryjczycy) chcą w tym czasie zająć się wszystkimi sprawami - dodał Nazarow w odpowiedzi na pytanie, czy Asad wspomniał o planach dla Idlib, ostatniej prowincji zajmowanej przez bojowników.

Spotkanie krymskiej delegacji z prezydentem Syrii odbyło się we wtorek rano w Damaszku.

Źródło: rp.pl/ TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA