fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojna w Syrii

Rosja: Kadr z gry komputerowej jako zdjęcie z Syrii

Kanał Pierwszy
Kadr z gry Arma 3 został użyty przez program rosyjskiego Kanału 1 "Wremia" jako element materiału poświęconego udziałowi rosyjskich żołnierzy w wojnie w Syrii.

Materiał był poświęcony uhonorowaniu żołnierzy rosyjskich sił zbrojnych w związku z ubiegłotygodniowym Dniem Obrońcy Ojczyzny. Oddawał cześć tym, którzy "cenią służbę i honor bardziej niż swoje życie".

W materiale wspominano m.in. o Romanie Filipowie, pilocie Su-25, który zginął w Syrii na początku lutego. W sekwencji kadrów wyemitowanych we fragmencie, w którym mówiono o Filipowie pojawiają się zdjęcia myśliwców Su-25 w czasie akcji bojowych - i w pewnym momencie pojawia się również kadr przedstawiający atak na ciężarówkę z gry Arma-3.

Wpadkę Kanału 1 szybko dostrzegli użytkownicy Pikabu - rosyjskiego odpowiednika anglojęzycznego Reddita.

Co ciekawe to nie pierwszy raz, gdy w Rosji umieszcza się zdjęcie z gry do zilustrowania wydarzeń z Syrii. W listopadzie 2017 roku rosyjskie ministerstwo obrony przedstawiło "niezbity dowód", że USA pomagają Daesh w Syrii i Iraku - ale ilustrującym ten fakt zdjęciem okazały się kadry z gry AC-130 Gunship Simulator: Special Ops Squadron.

Arma 3 to gra z 2013 roku wydana przez firmę Bohemia Interactive. Opowiada o konflikcie sił NATO z państwami wschodu.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA