fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiosna

Robert Biedroń: Grzegorzu, nie próbuj tych numerów

Fotorzepa / Piotr Guzik
Lider Wiosny Robert Biedroń powiedział w Sejmie, że nie ma żadnego dialogu w sprawie wyłonienia kandydata na marszałka Senatu. - Próba narzucenia prezydium siłą się po prostu nie uda, drogi Grzegorzu - skomentował.

PiS będzie miało w Senacie 48 senatorów. Koalicja Obywatelska będzie miała 43 senatorów, Polskie Stronnictwo Ludowe - 3 a Sojusz Lewicy Demokratycznej - 2. Dodatkowo czterech kandydatów startowało jako niezależni.

Bogdan Zdrojewski w rozmowie z "Rzeczpospolitą" powiedział, że naturalnym kandydatem na stanowisko marszałka Senatu jest Bogdan Borusewicz.

Siebie w tej roli widzi dotychczasowy marszałek Stanisław Karczewski.

O wyborze nowego marszałka mówił dziś w Sejmie Robert Biedroń. - My jesteśmy otwarci na dyskusję. Jeżeli uda nam się w końcu spotkać i zacząć rozmawiać nt. składu prezydium, funkcjonowania Senatu, to jesteśmy otwarci. My na lewicy mamy serce na dłoni. Jesteśmy gotowi poprzeć dobrą kandydaturę ze strony kolegów i koleżanek z innych sił opozycyjnych, ale także zarówno w PSL-u, jak i w Lewicy, są osoby, które także gotowe są pełnić takie funkcje - powiedział lider Wiosny cytowany przez portal 300polityka.

- Problemem nie jest to, czy powinniśmy rozmawiać o marszałku zaproponowanym przez Platformę, czy nie. Problemem jest to, że nie ma żadnego dialogu, żadnej rozmowy, że nie ma żadnej dyskusji. Próba narzucenia marszałka Senatu, prezydium siłą po prostu się nie uda, drogi Grzegorzu, i nawet nie próbuj tych numerów - dodał.

Źródło: 300polityka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA