fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiosna

Wiosna samodzielnie wystartuje w wyborach do parlamentu

Robert Biedroń
Fotorzepa, Piotr Guzik
Lider Wiosny Robert Biedroń poinformował, że jego partia samodzielnie wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych.

W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego Wiosna Roberta Biedronia zdobyła 6,06 proc. głosów, co przełożyło się na 3 mandaty w PE. Do europarlamentu dostali się Robert Biedroń, Sylwia Spurek oraz Łukasz Kohut. 

- Dzisiaj, szanowni państwo, Wiosna podjęła decyzję, mieliśmy wczoraj długie rozmowy, podjęła decyzję o samodzielnym starcie, startujemy niezależnie. Wygraliśmy pierwsze wybory, zweryfikowaliśmy się, idziemy po kolejne - powiedział na konferencji prasowej Robert Biedroń.

Lider Wiosny został zapytany, czy będzie liderem swojej partii na listach do Sejmu. - Stworzymy najlepszą z możliwych list, tak, żeby wiosenne jaskółki zawitały nie tylko do PE, ale także, za kilka miesięcy, do polskiego parlamentu - odpowiedział.

- Jesteśmy gotowi na rozmowy ze wszystkimi postępowymi siłami; zapraszamy tych wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do naszej drużyny, a podzielają podobne wartości - dodał Biedroń.

- Kibicujemy KE, ale apelujemy, żeby szanowano wybór prawie miliona Polek i Polaków, którzy oddali głos na Wiosnę. W Polsce i Europie potrzebna jest postępowa siła, która ma wartości, których nie reprezentują inne partie. Na tym polega demokracja - mówił.

Nie jest pewne, czy Robert Biedroń przyjmie mandat do europarlamentu. W rozmowie z PAP Monika Płatek, która w Warszawie uzyskała drugi wynik z list Wiosny, powiedziała, że będzie gotowa przyjąć funkcję eurodeputowanej.

W stolicy na Biedronia zagłosowało 96 tys. osób, na Płatek ponad 20 tys.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA