fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiosna

Sylwia Spurek: KO nie ma innego planu niż odsunięcie PiS od władzy

rp.pl
- Grzegorz Schetyna to nie jest polityk z mojej bajki i moich marzeń - mówi była zastępczyni RPO, a obecnie działaczka "Wiosny" Sylwia Spurek.

Była zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich Sylwia Spurek, która przed tygodniem złożyła dymisję, przyjęła zaproszenie Roberta Biedronia do pracy w Wiośnie. Stanie na czele zespołu doradców ds. polityki społecznej.

W rozmowie z portalem Onet.pl Spurek powiedziała, że "Wiosna chce się sprawdzić i pokazać w sposób autonomiczny nasz program". - Ja chyba jestem ostatnią osobą która namawiałaby do koalicji wyborczej - dodała.

- Odsunięcie PiS od władzy nie może być celem samym w sobie. A nie widzę, żeby KO miała inny plan - oceniła.

- Jestem gotowa, żeby być posłanką. Sejm to takie miejsce gdzie możemy składać projekty ustaw. Mamy takie twarde narzędzia jak interpelacje poselskie. Wierzę, że Wiosna wejdzie do parlamentu - zapowiedziała.

Spurek odrzuciła możliwość współpracy z PiS. - Nie ma możliwości żeby wchodzić w jakąkolwiek koalicję z PiS. Nasz program i nasze standardy dotyczące demokracji, to są tak ogromne różnice merytoryczne z PiS, że to jest niemożliwe - powiedziała.

Więcej: Onet.pl

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA