fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiadomości

Najnowszy sondaż: Kukiz wciąż traci poparcie

Paweł Kukiz
Fotorzepa/Jerzy Dudek
Gdyby wybory odbyły się w ostatnią niedzielę, w Sejmie znalazłoby się sześć partii – wynika z badanie, które dla „Rzeczpospolitej" przeprowadziła pracownia IBRiS.

Najwięcej, bo 36 proc. głosów zdobyłby obóz zjednoczonej prawicy z PiS na czele. To o jeden punkt proc. więcej niż w ostatnim badaniu tej sondażowni.

Za plecami lidera niezmiennie znajduje się Platforma Obywatelska, na którą głosować chce 24 proc. badanych. Partia Kopacz, podobnie jak PiS, również zyskuje jeden punkt proc.

Na trzecie miejsce awansowała Zjednoczona Lewica współtworzona przez m.in. SLD, Twój Ruch, Zielonych i Unię Pracu. Sojusz ten cieszy się 8 proc. poparciem, czyli równym progowi wyborczemu dla koalicji partii politycznych. Taki wynik zapewniłby już temu obozowi miejsce w Sejmie.

W sejmie znalazłyby się jeszcze trzy formacje, które cieszą się ex aequo 6 proc. poparciem - Nowoczesna.Pl, Ruch Kukiza i PSL. Dla ugrupowania muzyka, który zajął trzecie miejsce w prezydenckiej elekcji, oznacza to kontynuację negatywnego trendu. Od ostatniego badania Kukiz stracił jeden punkt proc.

Badanie przeprowadzono metodą ankiet telefonicznych w dniach 14-15 sierpnia.

Więcej w tabletowym wydaniu "Rzeczpospolitej" o 21 oraz w jutrzejszej gazecie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA