fbTrack

Warszawa

Piękny gest kibiców Legii

Dzięki kibicom Legii Warszawa CZD ma nową karetkę.
Legia Warszawa
Kibice Legii Warszawa oficjalnie przekazali nowoczesną karetkę dla Centrum Zdrowia Dziecka. Zbierali na nią pieniądze przez ponad rok.

Pomysłodawcą i organizatorem zbiórki była fundacja kibiców - "Dobrzy Ludzie - kibice Legii dzieciom", która od prawie dwóch lat regularnie odnawia sale i korytarze w Centrum Zdrowia Dziecka.

Akcja zbierania środków na karetkę rozpoczęła się od zbiórki na stadionie Legii w trakcie ubiegłorocznego meczu z Lechem Poznań. Zebrano wówczas ponad 47 tys. zł.

Później środki zbierano także podczas sprzedaży okolicznościowych szalików – cegiełek i innych gadżetów klubu, czy w trakcie meczu drużyny koszykówki Legii Warszawa.

Pieniądze na zakup samochodu pochodziły także z wpłat osób prywatnych i grup kibicowskich. Tak udało się zebrać 112 tys. zł.

Do projektu dołączyła też Fundacja Legii, która zdecydowała, że właśnie taki będzie cel ubiegłorocznej edycji akcji charytatywnej #WszyscyDoWioseł, do organizacji której zaprosiła grupę "Dobrzy Ludzie - kibice Legii dzieciom" oraz Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa.

Piłkarze, członkowie sztabu, pracownicy klubu i Fundacji Legii, kibice, osoby prywatne, firmy, ludzie biznesu, a także dziennikarze, aktorzy, znani i lubiani sportowcy innych dyscyplin wiosłując zebrali ponad 186 tys. złotych.

Fundacja Legii uruchomiła też zbiórkę online, wystawiła na aukcje pamiątki klubowe oraz przekazała zysk ze sprzedaży produktów świątecznych. Swoją cegiełkę dołożył również klub Legia Warszawa.

W sumie udało się zebrać kwotę na zakup karetki neonatologicznej. Jej koszt wyniósł 341 tys. zł

Przekazanie kluczyków do pojazdu miało miejsce przy okazji imprezy "Święto Łazienkowskiej". Jak czytamy na stronie legionisci.net, karetka klubu Legia Warszawa to pojazd bardzo nowoczesny z bardzo dobrym wyposażeniem.

- Ta akcja pokazała, że razem możemy więcej. Udało się zakupić pojazd, z czego jestem bardzo szczęśliwa. Przekazujemy go dla CZD, i cieszę się że dyrektor CZD pani Małgorzata Syczewska jest dzisiaj z nami - powiedziała Anna Mioduska prezes Fundacji Legii Warszawa.

Nowa karetka ma rejestrację "W6 Legia". Na bokach znajdują się m.in. eLki w kółeczku oraz herb klubu. Na tylnej klapie także herb Legii, logo SKLW, Fundacji Legii oraz Dobrych (L)udzi. Z tyłu karetki znajduje się napis "Ambulans kibice Legii dzieciom".

To nie jedyna pomoc kibiców Legii dla Centrum Zdrowia Dziecka. W ub. roku np. pomalowali oni izolatki szpitala w różne motywy z bajek. Były misie, pingwiny (te z Madagaskaru), Minionki oraz ubrane w barwy mistrza Polski postaci popularnego rosyjskiego serialu "Masza i Niedźwiedź".

Fani klubu z okazji dnia dziecka przekazali też 110 tysięcy ciastek dla dzieciaków. 53 tysiące sztuk pojechało na Wileńszczyznę, 6,5 tysiąca do Centrum Zdrowia Dziecka, a pozostałe 50 tysięcy do domów dziecka i domów samotnej matki w całej Polsce.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL