fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Warszawa: Burmistrz dzielnicy Włoch odwołany

Urząd Dzielnicy Włochy
Panek/CC 4.0
Rada dzielnicy Włochy odwołała Artura W. z funkcji burmistrza dzielnicy.

Burmistrz dzielnicy Włochy Artur W. i deweloper Sabri B. zostali zatrzymani przez CBA we wtorek. Jak informowało Centralne Biuro Antykorupcyjne, W. został zatrzymany na gorącym uczynku niedługo po przyjęciu 200 tys. zł łapówki. Według CBA, próbował ukryć pieniądze w garażu.

Rada dzielnicy zagłosowała dziś za odwołaniem burmistrza. Za byli wszyscy radni. 

Artur W. został burmistrzem Włoch w listopadzie 2018 r. Wcześniej był zastępcą burmistrza dzielnicy Bielany. Przed zatrzymaniem Artur W. był członkiem Platformy Obywatelskiej. Po akcji CBA został przez rzecznika dyscypliny partyjnej na wniosek szefa warszawskich struktur partii Marcina Kierwińskiego zawieszony w prawach członka PO. W środę rzecznik partii Jan Grabiec poinformował, że Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej na wniosek rzecznika dyscypliny partyjnej podjął decyzję o wykluczeniu W. z PO.

W związku z informacjami podanymi przez CBA, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski odwołał wszelkie pełnomocnictwa i upoważnienia udzielone burmistrzowi dzielnicy Włochy - informował rzecznik prasowy warszawskiego ratusza Kamil Dąbrowa.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA