fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

W Warszawie powstanie alejka Freddiego Mercury'ego?

Wikimedia Commons, Attribution-ShareAlike 3.0 Unported (CC BY-SA 3.0), Thomas Steffan
Polscy fani zespołu Queen chcą, aby w Warszawie upamiętniono legendarnego muzyka Freddiego Mercury’ego.

Polski fanklub zespołu Queen opublikował w mediach społecznościowych post, w którym zachęca do podpisania petycji w sprawie powstania w stolicy alejki imienia Freddiego Mercury’ego. Inicjatorzy akcji chcą, aby była to alejka w Parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego na warszawskim Solcu.

Czytaj także: Wszystkie tajemnice Queen

 

 

 

 

W akcję zaangażował się również jeden z varsavianistów Piotr Otrębski, który zachęca wszystkich do składania podpisów pod petycją. 

„Chcemy by Warszawa była pierwszą stolicą, która w ten sposób uhonoruje wielkiego muzyka i artystę, który nie ma odpowiednika w historii” — napisano w oświadczeniu opublikowanym na stronie queen.pl. „Upamiętnienie Freddiego Mercury’ego w przestrzeni miejskiej Warszawy powinno być tak zlokalizowane, by mieć charakter miejscotwórczy. Z pewnością — z uwagi na ogromną globalną popularność postaci — stanowiłoby ono także atrakcję turystyczną. Przestrzeń ta powinna być miejscem spotkań o charakterze nieformalnym lub rekreacji. Uroczystość nadania imienia miejscu mogłaby być wielkim happeningiem z udziałem fanów z całego kraju” - zaznaczono.

Wniosek w tej sprawie podpisać można w klubokawiarni Retrospekcja przy ulicy Bednarskiej. Pod petycją musi znaleźć się co najmniej 200 podpisów pełnoletnich osób, które mieszkają w Warszawie.

 

Źródło: queen.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA