fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Kto prezydentem Warszawy? Kalisz z największym poparciem

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Ryszard Kalisz uzyskał największe poparcie spośród wszystkich potencjalnych kandydatów na prezydenta Warszawy w sondażu przeprowadzonym przez Wirtualną Polskę. Ponad połowa badanych nie wskazała jednak żadnego kandydata.

„Kto twoim zdaniem jest najlepszym kandydatem na stanowisko prezydenta Warszawy?” – zapytała Wirtualna Polska w sondażu przeprowadzonym na panelu Ariadna. Najwięcej – 10 proc. badanych, wskazało na byłego polityka SLD Ryszarda Kalisza.

8 proc. w badaniu uzyskała Hanna Gronkiewicz-Waltz, która zapowiedziała, że nie będzie ubiegać się o reelekcję. 1 punkt proc. Mniej od obecnej prezydent miasta uzyskał w badaniu szef komisji ds. reprywatyzacji w Warszawie Patryk Jaki z Prawa i Sprawiedliwości.

Po 5 proc. w badaniu uzyskali: Barbara Nowacka z Inicjatywy Polskiej oraz były burmistrz Ursynowa Piotr Guział. Po 3 proc. uzyskały aż trzy kandydatury: wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz ’15, Adrian Zandberg z partii Razem oraz Rafał Trzaskowski – polityk Platformy Obywatelskiej.

2 proc. poparcia w sondażu Wirtualnej Polski uzyskał Jacek Sasin z PiS, a po jednym procencie – Jan Śpiewak – były szef stowarzyszenia Miasto Jest Nasze oraz oficjalny kandydat w wyborach Nowoczesnej – Paweł Rabiej.

Aż 52 proc. badanych nie chciało wskazać żadnego z wymienionych kandydatów.

Badanie zostało przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 30 czerwca-3 lipca 2017 roku metodą CAWI na ogólnopolskiej próbie osób od 18 lat. Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania.

Źródło: WP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA