fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Ekspert w dziedzinie arbitrażu w zespole Magnusson

Christer Söderlund
Informacja Prasowa
Christer Söderlund ze szwedzkiej kancelarii Vinge dołącza od 1 stycznia 2016 r. do zespołu kancelarii Magnusson jako Senior Counsel w biurze w Sztokholmie. Jest on m.in. arbitrem w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie.

Jest to kolejne istotne wzmocnienie zespołu międzynarodowej praktyki postępowań spornych i arbitrażowych kancelarii. W marcu 2015 r. do Magnussona dołączył, jako nowy szef praktyki arbitrażu międzynarodowego, Paulo Fohlin, partner prowadzący kancelarię w Hong Kongu i posiadający ponad 25 lat doświadczenia w zakresie międzynarodowych sporów sądowych i arbitrażu.

Dołączenie Christera Söderlunda do kancelarii wzmacnia również jej polską praktykę międzynarodowego arbitrażu, jako że jest on m.in. arbitrem w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. Jest on również członkiem składów orzekających wielu innych instytutów arbitrażowych, w tym Międzynarodowego Komercyjnego Sądu Arbitrażowego w Moskwie, Regionalnego Centrum Międzynarodowego Arbitrażu Komercyjnego w Kairze, Międzynarodowego Sądu Arbitrażowego w Kazachstanie, Komisji Arbitrażowej w Pekinie, oraz Panelu Arbitrów Branży Energetycznej przy Międzynarodowym Centrum Rozstrzygania Sporów ICDR.

Christer Söderlund jest uznanym ekspertem w zakresie arbitrażu międzynarodowego. Był członkiem Rady Dyrektorów Instytutu Arbitrażowego SCC (2007-2009), a w 2006 roku został powołany przez rząd Szwecji do składu orzekającego Międzynarodowego Centrum Rozwiązywania Sporów Inwestycyjnych ICSID.

Międzynarodowe prestiżowe wydawnictwo prawnicze Chambers Global wskazuje Christera Söderlunda w pierwszym rzędzie "Najchętniej Angażowanych Arbitrów" na świecie w zakresie całej Europy oraz Szwecji, a także umieszcza go wśród zagranicznych ekspertów w zakresie rozwiązywania sporów w Rosji.

Per Magnusson, Senior Partner kancelarii, powiedział: Arbitraż międzynarodowy jest dla Magnussona bardzo ważnym obszarem praktyki i cieszymy się, że dołącza do nas tak wybitna osobowość jak Christer Söderlund. Globalna praktyka Christera dopełnia międzynarodowy charakter świadczonych przez nas usług, w tym praktykę prawa energetycznego. Jesteśmy podekscytowani nowymi możliwościami wynikającymi z dołączenia do nas Christera.

Christer Söderlund skomentował: Po czterech dekadach w Vinge, jako partner a w ostatnich latach jako senior counsel, jestem pełen entuzjazmu aby kontynuować moją praktykę arbitrażową pod auspicjami kancelarii Magnusson. Będę również aktywnie uczestniczył w dalszym rozwoju oraz przyszłej rozbudowie zespołu ds. arbitrażu w Magnussonie.

Paulo Fohlin powiedział: Niezmiernie cieszę się z dołączenia do naszego zespołu takiej osobistości w dziedzinie arbitrażu jaką jest Christer, a także z możliwości naszej ponownej współpracy, po spędzeniu przez nas wielu lat w poprzedniej kancelarii.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA