fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Greenberg Traurig reprezentuje WING w transakcji nabycia Echo Investment

Kancelaria Greenberg Traurig doradza WING Group, jednej z największych prywatnych firm nieruchomościowych na Węgrzech, w związku z pośrednim nabyciem 55.95% akcji w spółce Echo Investment S.A., poprzez nabycie spółki Lisala sp. z.o.o. od należącej do funduszy Oaktree oraz PIMCO, spółki Echo Partners B.V.

Zakończenie transakcji uwarunkowane jest wydaniem pozytywnej decyzji przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Zespół Greenberg Traurig kierowany jest przez Partnerów Stephena Horvatha oraz Jolantę Nowakowską-Zimoch, przy wsparciu głównie ze strony Partnera Lokalnego Michała Bobrzyńskiego oraz Macieja Pietrzaka (Senior Associate) i Kamila Majewskiego (Senior Associate). Podstawowy zespół transakcyjny wpierany jest przez multidyscyplinarny zespół, w skład którego wchodzą prawnicy z praktyk Nieruchomości: Karolina Woronko-Kawa (Associate), Michał Niećko (Associate), Maxymilian Rybczyński (Associate) oraz Michał Gruza (Paralegal); Bankowości i Finansów: Partner Andrzej Wysokiński oraz Mateusz Koronkiewicz (Senior Associate); Prawa Spółek: Partner Michał Fereniec, Agata Wiśniewska (Senior Associate) oraz Magdalena Medyńska (Associate) i Majka Rucińska (Associate); Prawa Pracy: Partner Lokalny Anna Hałas-Krawczyk i Natalia Wołkowycka (Associate), a także Prawa Konkurencji: Partner Robert Gago oraz Filip Drgas (Associate), Agnieszka Stopińska (Associate) i Marta Kownacka (Associate). Partner Eric Rosedale zapewnił WING Group strategiczne doradztwo w związku z transakcją.

Transakcja nabycia Echo Investment jest trzecią, po przeprowadzonych ostatnio transakcjach nabycia Robyg przez Goldman Sachs oraz Capital Park przez Madison International Realty, w której wiodące na rynku zespoły Greenberg Traurig doradzają Klientom przy nabyciu notowanych publicznie spółek z branży nieruchomości.

Echo Investment jest największym polskim developerem, który notowany jest na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Grupa Echo zaangażowana jest w budowę, wynajem oraz sprzedaż budynków biurowych oraz handlowych, a także budowę i sprzedaż budynków mieszkaniowych, jak również obrót nieruchomościami w Polsce.

WING Group specjalizuje się w prowadzeniu działalności w sektorze biurowym, przemysłowym, handlowym, mieszkaniowym, hotelarskim oraz w projektach specjalnych realizowanych głownie w Budapeszcie.

Źródło: informacja prasowa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA