fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Kancelaria CDZ doradzała Capital Partners S.A.

123RF
Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto doradzała funduszom zarządzanym przez TFI Capital Partners S.A. (spółce zależnej Capital Partners S.A.) przy objęciu udziałów w Orbitvu Sp. z o.o. i tym samym wejściu do grupy kapitałowej Orbitvu.
Inwestorami były dwa fundusze inwestycyjne: CP Fundusz Inwestycyjny Zamknięty z wydzielonymi subfunduszami tj. subfunduszem CP Private Equity i subfunduszem CP Absolute Return oraz Capital Partners Investment I Fundusz Inwestycyjny Zamknięty.
Spółka, do której weszli ww. inwestorzy jest podmiotem dominującym w ramach grupy kapitałowej. W jej skład wchodzą spółki córki z siedzibą m.in. w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Fundusze objęły udziały w podwyższonym kapitale zakładowym spółki w zamian za udostępnienie Spółce środków finansowych, które zostaną przeznaczone na rozwój produktów i usług Spółki w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży urządzeń oraz rozwiązań informatycznych do fotografowania obiektów oraz rozszerzenie sieci sprzedaży Spółki.
Spółka dynamicznie rozwija się m.in. dzięki opatentowaniu nowej technologii urządzeń służących do fotografowania obiektów i wykorzystywania tej technologii w branży e-commerce.
Transakcję koordynował Maciej Kotlicki wspólnik w dziale fuzji i przejęć oraz szef praktyki rynków kapitałowych, wspólnie z adwokatem Małgorzatą Sas-Madej, specjalizującą się w transakcjach M&A i prawie rynków kapitałowych.
„Cieszymy się z długofalowej współpracy z Capital Partners S.A., jest to kolejny projekt obsługiwany przez naszą Kancelarię w ramach doradztwa prawnego świadczonego na rzecz grupy kapitałowej tej spółki – powiedział Maciej Kotlicki.
Orbitvu to światowy lider innowacji technologicznych w obszarze zautomatyzowanej fotografii produktowej 2D, 3D i 360° a także sposobów jej wykorzystania w procesach biznesowych oraz efektywnej komunikacji produktowej.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA