fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Kancelaria KKLW doradzała rządowi w opracowaniu polityki Partnerstwa Publiczno-Prywatnego

W piątek 28 lipca, Rada Ministrów przyjęła politykę rządu w zakresie rozwoju PPP w Polsce. Partnerzy KKLW Jacek Kosiński oraz Michał Kurzyński są w grupie doradców Ministerstwa Rozwoju. Przyjęty przez rząd dokument zakłada, że do końca 2020 roku zawartych zostanie około 100 umów PPP.

KKLW współpracowało z Ministerstwem Rozwoju podczas analizy sytuacji PPP w Polsce, a później przy przygotowywaniu propozycji działań mających na celu rozwój PPP, w tym nowelizacji ustawy o PPP. Proponowana nowelizacja przewiduje m.in.: zmiany w podatku od nieruchomości oraz podwyższenie opłat parkingowych w centrach miast.

Jacek Kosiński powiedział, że „KKLW od lat zajmuje się PPP doradzając klientom z sektora prywatnego i publicznego w wielu projektach, a także organizując szkolenia i konferencje. Mam nadzieję, że piątkowa decyzja rządu pozwoli na wypromowanie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego jako jednej z metod realizacji projektów inwestycyjnych."

„Przygotowywana nowelizacja ustawy jest oczekiwana przez rynek, który patrzy na projekty PPP z dużym zainteresowaniem," dodał Michał Kurzyński.

Rządowa "Polityki PPP" to jeden z projektów strategicznych „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju", przygotowanej przez Ministerstwo Rozwoju.

Źródło: informacja prasowa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA