fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Kancelaria Magnusson wyróżniona za innowacyjny projekt LegalTech

Kancelaria Magnusson znalazła się w gronie finalistów prestiżowego konkursu Legal Week Innovation Awards 2018, w kategorii Innowacja w międzynarodowej kancelarii prawniczej (International Law Firm Innovation). Członkowie jury docenili rolę firmy w stworzeniu LEX247, systemu nowej generacji do zarządzania pracą w kancelarii, opartego na rozwiązaniach chmurowych Microsoft.

System LEX247 służy do zarządzania pracą firm prawniczych (tzw. legal practice management system). To polsko-szwedzki projekt. Jego inicjatorami i współtwórcami są startup LEX247 oraz biura Magnusson w Warszawie oraz Sztokholmie.

„W ramach projektu zapewniliśmy specjalistyczną wiedzę z zakresu funkcjonowania kancelarii prawnej w różnych jej aspektach oraz z perspektyw różnych funkcji (prawnicy, personel administracyjny, pracownicy działu finansów), jak również wsparcie w koordynacji i zaangażowanie na każdym etapie realizacji" – powiedział Adam Kotarbiński, szef ogólnofirmowego działu IT Magnusson International, który kierował projektem ze strony kancelarii.

Kluczowym członkiem zespołu ze strony Magnusson w Szwecji była Karin Rolander, kierująca działem IT w szwedzkich biurach kancelarii.

LEX247 zapewnia funkcjonalności takie jak:

• rejestracja klientów, spraw oraz czasu pracy prawników

• tworzenie raportów, specyfikacji i wystawianie faktur

• dostęp do aktualnych danych finansowych w czasie rzeczywistym

• automatyczna rejestracja czasu rozmów prowadzonych przez telefon komórkowy

• wersja mobilna systemu, umożliwiająca pracę z telefonu komórkowego czy tabletu

• dostęp do systemu z każdego miejsca na świecie z dostępem do Internetu

• duża swoboda w kategoryzowaniu spraw i klientów (np. wg praktyk, wg biur, wg pracowników)

• elastyczność integracji, możliwość tworzenia autonomicznych jednostek biznesowych i połączeń z systemami finansowo-księgowymi

• kompatybilność z popularnymi w Polsce systemami do fakturowania

• bezpieczny dostęp do danych oraz stały dostęp do najnowszej wersji systemu dzięki wykorzystaniu modelu SaaS bazującego na rozwiązaniach chmurowych Microsoft

• możliwość integracji systemu z innymi rozwiązaniami z rodziny Microsoft, takimi jak aplikacje Office365, SharePoint (przechowywanie dokumentów), PowerBI (raportowanie, analityka) czy Dynamics (CRM)

• pełna polska wersja językowa.

Dzięki skalowalności i elastyczności LEX247 może zostać dostosowany do wymagań zarówno małych jak i dużych kancelarii, w tym prowadzących wiele biur.

Organizatorem konkursu Legal Week Innovation Awards jest brytyjski magazyn prawniczy Legal Week wraz z The American Lawyer i Legaltech News. Nagrody wręczane są w 20 kategoriach dotyczących zarówno kwestii związanych z prowadzeniem kancelarii, jak i działań CSR, IT, HR czy public relations. Gala wręczenia nagród odbędzie się 25 maja 2018 r. w londyńskim City.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA