fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Nowi counsele w DLA Piper

W kwietniu 2019 do kancelarii DLA Piper dołączył Krzysztof Dyba zasilając Praktykę Podatkową. Zaś od maja br. promocje na stanowisko counsel'a otrzymali Wojciech Kalinowski z Praktyki Prawa Handlowego/Fuzji i Przejęć, Agnieszka Lehwark z Praktyki Nieruchomości, Michal Orzechowski z Praktyki Postepowań Regulacyjnych.

Krzysztof Dyba, doradca podatkowy, posiada wieloletnie doświadczenie doradztwie podatkowym na rzecz wiodących polskich przedsiębiorstw i międzynarodowych korporacji w zakresie spraw związanych z podatkiem dochodowym od osób prawnych i od osób fizycznych, VAT oraz innych podatków od działalności gospodarczej. Wśród jego klientów znajdują się czołowe firmy działające na rynku farmaceutycznym, infrastrukturalnym i energetycznym. Doradzał również klientom z sektora prywatnego i publicznego w zakresie aspektów podatkowych dotyczących publicznych projektów inwestycyjnych.

Wojciech Kalinowski, adwokat, specjalizuje się w zakresie rynków kapitałowych i prawa spółek, ze szczególnym naciskiem na doradztwo w przedmiocie ofert pierwotnych i wtórnych, przejęć i fuzji oraz pozostałych kwestii związanych z obrotem publicznym papierów wartościowych. Doradza klientom we wszelkich transakcjach z udziałem funduszy inwestycyjnych. Trzykrotnie wyróżniony tytułem Rising Star w zakresie rynków kapitałowych: equity oraz fuzji i przejęć przez IFLR1000 - jeden z wiodących międzynarodowych rankingów prawniczych.

Agnieszka Lehwark, radca prawny, doradza klientom na wszystkich etapach projektów nieruchomościowych. Ma szczególne doświadczenie w doradzaniu międzynarodowym deweloperom magazynów i zakładów produkcyjnych przy zakupie i sprzedaży nieruchomości. Została wyróżniona przez Legal 500 EMEA 2017 (wiodący międzynarodowy ranking prawniczy) jako prawnik nowej generacji w kategorii nieruchomości i budownictwo.

Michał Orzechowski jest adwokatem specjalizującym się w doradztwie z zakresu prawa konkurencji i zamówień publicznych. Doradza we wszystkich aspektach związanych z porozumieniami ograniczającymi konkurencję (kartele, zmowy, porozumienia wertykalne i kooperacyjne) oraz praktykami jednostronnymi (nadużycie pozycji dominującej) i reprezentuje klientów przed organami i sądami. Posiada doświadczenie w zakresie prawa zamówień publicznych. Doradza klientom na każdym etapie postepowań o udzielenie zamówienia, pomaga w weryfikacji zgodności ich praktyk z prawem konkurencji (w szczególności umowy konsorcjalne i udostępnianie zasobów pod kątem zmowy) oraz reprezentuje ich przed Krajową Izbą Odwoławczą i sądami.

Źródło: informacja prasowa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA