fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Grant Thornton wspiera walkę z epidemią koronawirusa. Za darmo rozliczy firmom darowizny

Fotolia
Eksperci Grant Thornton będą za darmo rozliczali firmom darowizny przekazane na rzecz instytucji zmagającymi się z epidemią koronawirusa w Polsce.

Firma audytorsko-doradcza Grant Thornton postanowiła włączyć się do walki z epidemią i wywołanym nią kryzysem gospodarczym. Uruchomiła bezpłatną pomoc dla wszystkich przedsiębiorstw w Polsce, które przekazują służbom medycznym i sanitarnym darowizny – finansowe, rzeczowe czy poprzez świadczenie bezpłatnych usług. Eksperci Grant Thornton będą za darmo wspierać firmy w rozliczeniu tych darowizn od strony podatkowej, zwłaszcza w zakresie VAT i CIT, na bazie dotychczas funkcjonujących przepisów oraz regulacji wprowadzanych specustawą w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej.

- Po wybuchu epidemii wiele firm w odruchu serca uruchomiło wsparcie dla instytucji walczących z wirusem na pierwszej linii frontu, przekazując pieniądze, sprzęt, testy czy inne wsparcie. W ostatnich dniach zgłosiło się do nas już kilku klientów z zapytaniami dotyczącymi tego, jak rozliczyć te darowizny. Uznaliśmy, że nie możemy za takie usługi pobierać wynagrodzenia. Pomyśleliśmy, że wręcz powinniśmy wspierać w ten sposób nie tylko naszych stałych Klientów, ale też inne firmy, które chcą walczyć z epidemią – tłumaczy Dariusz Gałązka, partner, szef zespołu doradztwa podatkowego w Grant Thornton.

Zapytania można kierować albo na skrzynkę pomagamy@pl.gt.com, albo bezpośrednio do czterech ekspertów doradztwa podatkowego w Grant Thornton: Dariusza Gałązki, Katarzyny Ciesielskiej, Macieja Hadasa i Małgorzaty Samborskiej (dane kontaktowe dostępne na www.GrantThornton.pl, w zakładce „Kontakt"). Akcja trwa do końca kwietnia, ale zostanie przedłużona, jeśli nadal będzie zapotrzebowanie na takie wsparcie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA