fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Kancelaria GESSEL doradcą Enterprise Investors przy sprzedaży Danwood

Kancelaria GESSEL zapewniała kompleksową obsługę prawną Polish Enterprise Fund VII, funduszu private equity zarządzanego przez Enterprise Investors w transakcji sprzedaży Danwood S.A. – największego producenta domów gotowych w Niemczech i w Polsce, na rzecz GS Engineering & Construction - jednej z największych firm budowlanych w Korei Południowej. Wartość transakcji wyniosła 140 mln euro, tym samym łącznie inwestycja w Danwood wygenerowała wpływy brutto dla funduszu w wysokości 238 mln euro, czyli 9-krotny zwrot z zainwestowanego kapitału.

Kancelaria GESSEL zapewniła kompleksową obsługę prawną procesu sprzedaży Danwood, m.in. przeprowadzając badanie typu vendor due diligence, przygotowując dokumentację prawną transakcji oraz reprezentując Sprzedającego i Zarząd Danwood w trakcie jej negocjowania.

Kancelaria GESSEL była zaangażowana w inwestycję funduszu Enterprise Investors w Danwood od samego początku. W 2013 roku Kancelaria GESSEL świadczyła kompleksową pomoc prawną na rzecz Enterprise Investors przy nabyciu Danwood od Budimex S.A., zaś w kolejnych latach doradzała przy podejmowanych przez Enterprise Investors i Danwood działaniach strategicznych, włączając w to doradztwo w zakresie uzyskania przez Danwood finansowania bankowego.

Pracami zespołu Kancelarii GESSEL kierował Marcin Macieszczak, wspólnik zarządzający radca prawny, współpracując z dr Bartłomiejem Woźniakiem, starszym prawnikiem, adwokatem, przy udziale Karoliny Krzal-Kwiatkowskiej, starszego prawnika, adwokata i Krzysztofa Jasińskiego, starszego prawnika, radcy prawnego.

Źródło: informacja prasowa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA