fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Kancelaria Linklaters doradza UBM Development

Kancelaria Linklaters doradza UBM Development przy sprzedaży dwóch nowobudowanych hoteli w Katowicach i Krakowie.

Kancelaria Linklaters doradzała UBM Development AG, jednemu z największych austriackich deweloperów notowanemu na giełdzie papierów wartościowych w Wiedniu oraz wiodącemu deweloperowi hotelowemu w Europie, przy umowie przedwstępnej sprzedaży dwóch nowobudowanych hoteli w Krakowie i Katowicach. Nabywcą nieruchomości będzie Union Investment Institutional Property GmbH, a hotele trafią do portfolio otwartego funduszu powierniczego UII EuropeanM. Deweloperem i przyszłym operatorem obu hoteli będzie UBM Development. Zakończenie inwestycji planowane jest na jesień 2021 r.

Hotel ibis Styles w Krakowie będzie oferował gościom 259 pokoi oraz 179 miejsc w parkingu podziemnym, z kolei hotel Mercure w Katowicach pomieści 268 pokoi i 70 miejsc podziemnych dla zmotoryzowanych. Katowicka nieruchomość zaoferuje także ok. 2,700 m2 biurowej powierzchni najmu brutto. Wspólnym mianownikiem obu inwestycji jest atrakcyjna lokalizacja – inwestycje cechują się bliską odległością od stacji kolejowych oraz centrum.

Zespołem transakcyjnym praktyki prawa nieruchomości Kancelarii Linklaters kierował counsel Michał Mieciński, wspierany przez senior associates Żanetę  Rogoń i Zuzannę Lipską. W szerszym zespole doradczym znaleźli się associate Jędrzej Pałka, junior associates Aleksander Krzeszowiak i Filip Witaszek oraz senior associate Tomasz Pleskot z praktyki energetyki i infrastruktury.

Źródło: informacja prasowa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA