fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Usługi, ceny, zarobki

#RZECZoPRAWIE - Magdalena Bojańczyk: ile zarabiają prawnicy w Polsce

Magdalena Bojańczyk
rp.pl
Będąc młodym prawnikiem warto zainwestować w siebie, a dopiero później oczekiwać wysokiego przychodu – mówiła w Programie #RZECZoPRAWIE Magdalena Bojańczyk z firmy rekrutacyjnej HRK S.A.

Goszcząca w piątkowym programie #RZECZoPRAWIE Magdalena Bojańczyk przyznała, iż oczekiwania firm poszukujących prawników są bardzo różne: od dobrego przygotowania merytorycznego poprzez znajomość języków obcych aż po biznesowe podejście do klientów. Jak jednocześnie zaznaczyła, takich prawników jest na rynku bardzo mało.

Ekspertka mówiła o zarobkach na jakie mogą liczyć prawnicy. Młodzi, dopiero zaczynający karierę po ukończonych studiach zarabiają średnio około 4 tys. zł. Przy czym, w małych kancelariach (np. u swoich patronów) młodzi prawnicy otrzymują mniej, tj. 1-2 tys. zł. Na większe zarobki można liczyć w dużych sieciowych kancelariach, od 5 do nawet 15 tys. zł.

Z kolei doświadczeni prawnicy: szefowie działów prawnych czy całych praktyk, a także partnerzy w kancelariach mogą liczyć na zarobki od 25 tys. brutto do 40 tys. zł. Powyżej tej kwoty plasują się partnerzy zarządzający. Mogą oni liczyć także na bonusy.

Zobacz wideo: Bojańczyk w #RZECZoPRAWIE

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA