fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Urzędnicy

Premier Mateusz Morawiecki wstrzymuje trzynastki i nagrody w budżetówce

Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Do końca tego roku pracownicy sfery budżetowej nie mogą liczyć na tzw. trzynaste pensje oraz nagrody. Wszystko za sprawą decyzji premiera Mateusza Morawieckiego, który tłumaczy, że za zaoszczędzone pieniądze rząd będzie mógł kupić szczepionki na koronawirusa oraz pomóc przedsiębiorcom - dowiadujemy się z wp.pl.

Minister finansów Tadeusz Kościński poinformował w tym tygodniu o postanowieniu premiera wszystkie resorty. Decyzja Morawieckiego miała być podjęta w oparciu o przepisy Ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

- Blokada powinna dotyczyć w szczególności planowanych wydatków wraz z pochodnymi na: wynagrodzenia osobowe, uposażenia, dodatkowe wynagrodzenia roczne, dodatkowe uposażenia roczne, nagrody roczne – napisał minister w piśmie, do którego dotarła wirtualna Polska.

Każde z ministerstw ma zadbać o szczegóły zamrożonych pieniędzy, po otrzymaniu decyzji. Minister finansów zwrócił uwagę, że w trudnych czasach zagrożenia epidemiologicznego budżet powinien być wydatkowany z rozwagą. Kościński podkreślił, że ma nadzieję, że pieniądze, które nie trafią w tym roku do pracowników budżetówki będą przekazane im za rok.

Źródło: wp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA