fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Urzędnicy

Bartłomiej Wróblewski z PiS kandydatem na Rzecznika Praw Obywatelskich

Bartłomiej Wróblewski
Bartłomiej Wróblewski
Fotorzepa, Marta Bogacz
Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości nowego Rzecznika Praw Obywatelskich będzie poseł tej partii Bartłomiej Wróblewski - dowiedział się nieoficjalnie polsatnews.pl

Dotychczas jedyną oficjalną kandydatką na na następcę Adama Bodnara była prawniczka Zuzanna Rudzińskiej-Bluszcz, którą popierają setki organizacji pozarządowych oraz kluby opozycji. Jednak ubiegłym tygodniu Sejm odrzucił jej kandydaturę. Rudzińska-Bluszcz zadeklarowała, że wystartuje ponownie. Termin zgłaszania kandydatur na nowego RPO mija we wtorek.

Jeden z posłów PiS potwierdził portalowi polsatnews.pl, że Prawo i Sprawiedliwość zgłosi kandydaturę Bartłomieja Wróblewskiego. Wróblewski ma 45 lat, jest doktorem nauk prawnych, specjalizuje się w prawie konstytucyjnym, zna kilka języków obcych. Określa się "wolnościowym konserwatystą". W przeszłości należał do ZNP, w latach 1998-2014 zdobył Koronę Ziemi.

Od 2015 roku jest poznańskim posłem PiS, w Sejmie zasiada drugą kadencję. Pod koniec września został zawieszony w prawach członka partii, ponieważ głosował przeciwko tzw. "Piątce PiS dla zwierząt".

Poseł Bartłomiej Wróblewski był współautorem wniosku do TK o zbadanie zgodności z konstytucją aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego upośledzenia płodu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA