fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Unia Europejska

Czarnecki i Korwin-Mikke wśród 20 najgorszych europosłów

politico.eu
Ryszard Czarnecki i Janusz Korwin-Mikke znaleźli się w pierwszej dziesiątce posłów Parlamentu Europejskiego, którzy nie "powinni być dumni z powodów, dla których są znani".

Portal Politico co roku przygotowuje listę znaczących osób w Parlamencie Europejskim.

W tym roku Politico skupiło się na tych, którzy nie mają powodów do dumy z przyczyn, dla których są znani. Co ich łączy? Najczęściej podejrzane zachowanie - pisze Politico.

W pierwszej dziesiątce - Janusz Korwin-Mikke i Ryszard Czarnecki.

Janusz Korwin-Mikke zajmuje na liście 5. miejsce. "Po długiej, chwalebnej karierze w walce z komunizmem Korwin-Mikke trafił do Brukseli, gdzie kwestionował prawo wyborcze kobiet i twierdził, że powinny zarabiać mniej, bo są 'mniejsze, słabsze i mniej inteligentne'" - uzasadnia Politico.

"Podczas Igrzysk Paraolimpijskich 2012 Korwin-Mikke stwierdził, że osób niepełnosprawnych nie powinno się pokazywać w telewizji, a w 2015 PE nałożył na niego karę za nazwanie imigrantów 'ludzkimi śmieciami'" - uzasadnia portal wysoką pozycję europosła we wspomnianym rankingu.

Pierwszą dziesiątkę zamyka drugi na liście Polak - Ryszard Czarnecki. Na jego wybór wpłynęło nazwanie przez Czarneckiego Róży Thun "szmalcowniczką". "Na początku 2018 roku jego koledzy europarlamentarzyści stosunkiem głosów 447 do 196 przegłosowali odwołanie go ze stanowiska wiceprzewodniczącego PE
- przypomina Politico.

Pełna lista 20 europosłów, którzy "nie powinni być dumni z powodów, dla których są znani".

 

Źródło: politico.eu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA