fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uchodźcy

Szwecja: Urzędnik migracyjny chciał łapówki od osoby ubiegającej się o azyl. "To był żart"

adobestock
Pracownik szwedzkiej Agencji Migracyjnej zażądał przekupstwa od osoby ubiegającej się o azyl. Teraz broni się, mówiąc, że zdarzenie było "żartem".

W sprawie pracownika szwedzkiej Agencji Migracyjnej (Migrationsverket) wszczęto dochodzenie. Urzędnikowi zarzuca się próbę wymuszenia łapówki.

Szwedzka publiczna telewizja SVT podaje, że pracownik miał rzekomo domagać się od osoby ubiegającej się o azyl o zapłatę, w zamian za zajęcie się jego sprawą.

"Nie ma osoby prowadzącej sprawy, jeśli dasz mi 100 tys. koron, zapewnię ci opiekuna społecznego" - miał napisać w mailu do migranta pracownik agencji.

Urzędnik twierdzi teraz, że e-mail został napisany w ramach żartu z kolegą i że wiadomość została wysłana przez pomyłkę. Ale osoba ubiegająca się o azyl zgłosiła otrzymanego e-maila do Agencji Migracyjnej, która wszczęła wewnętrzne śledztwo w sprawie tego incydentu.

"Myślę, że powinniśmy wziąć odpowiedzialność za tę kwestię. Zachowanie to jest całkowicie sprzeczne z naszymi wartościami" - powiedział kierownik agencji w rozmowie z SVT.

Wewnętrzne dochodzenie wykazało, że wiadomość e-mail była co prawda niewłaściwa, ale jednocześnie zauważono, że trudno było udowodnić zamiar działania, między innymi dlatego, że wiadomość nie zawierała żadnych informacji kontaktowych (oczywiście poza mailem zwrotnym).

Incydent został teraz przekazany do komisji dyscyplinarnej. Na razie urzędnik bez zmian pracuje, piastując tę samą funkcję.

Źródło: rp.pl/ TT
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA