fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uchodźcy

Austria: Uchodźca oskarżony o gwałt na 13-latce

By Herwig Reidlinger (taken by Herwig Reidlinger) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons
Burmistrz austriackiego Hollabrunn usunął starających się o azyl imigrantów z internatu należącego do szkoły średniej znajdującej się w tym mieście, po tym jak jeden z imigrantów został aresztowany w związku z oskarżeniem go o gwałt na poznanej w internecie 13-latce.

Ahmad S., młody mężczyzna z Afganistanu twierdzi, że ma 16 lat, ale policja podejrzewa, że w rzeczywistości jest o kilka lat starszy. Ahmad S. był w grupie ok. 20 imigrantów starających się o azyl w Austrii, których ulokowano w internacie w Hollabrunn.

Kiedy burmistrz miasta Erwin Bernreiter dowiedział się o oskarżeniu uchodźcy o gwałt, natychmiast anulował umowę z austriacką Agencją ds. Uchodźców i nakazał eksmitować z internatu wszystkich przebywających tam imigrantów.

- Wziąłem pod uwagę obawy mieszkańców i działałem w ich interesie. W tym samym budynku znajduje się przedszkole i żłobek - tłumaczył. Dodał, że była to trudna decyzja, ale musiał ją podjąć ze względu na rodziców dzieci, które przebywały w tym samym budynku. - Nie mam zamiaru czekać. Uważam, że ta grupa uchodźców może stanowić zagrożenie - dodał. 

Policja twierdzi, że 13-letnia mieszkanka Korneuburga poznała Afgańczyka w internecie, w jednym z serwisów społecznościowych. Po nawiązaniu znajomości ich sieciowe kontakty były coraz częstsze.

Ostatecznie dziewczyna umówiła się na spotkanie z chłopakiem. To wtedy miało dojść do gwałtu. Policja podkreśla, że chłopak nie użył przemocy wobec 13-latki, ale groźbami zmusił ją do odbycia stosunku seksualnego.

Po pierwszym spotkaniu imigrant miał nalegać na kolejne schadzki. Dramat 13-latki miał trwać trzy miesiące. Dopiero wtedy dziewczyna opowiedziała o wszystkim rodzicom, którzy poinformowali o sprawie policję. 

W sprawie toczy się obecnie śledztwo. Dla dobra ofiary policja nie ujawnia żadnych szczegółów.

Źródło: thelocal.at
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA