fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Dobre wyniki TFI PZU w walce o podział tortu PPK

Fotorzepa/Marta Bogacz
Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU pochwaliło się wynikami w drugim i trzecim etapie wdrażania programu pracowniczych planów kapitałowych. - Umowy o zarządzanie PPK podpisało z TFI PZU ponad 18 tys. pracodawców zatrudniających od 20 do 249 osób. To około 30 proc. pracodawców z tej grupy – czytamy w komunikacie, do którego dotarła „Rzeczpospolita".

TFI PZU zawarło prawie 6300 umów o zarządzanie PPK z pracodawcami zatrudniającymi od 50 do 249 osób i prawie 12 tys. umów z tymi, którzy mają od 20 do 49 pracowników. Twierdzi, że dzięki temu stało się liderem rynku PPK.

– Nasz sukces to nie tylko zasługa atrakcyjnej oferty i szerokiego wsparcia, które oferujemy pracodawcom przy wdrażaniu i obsłudze PPK. Pokazaliśmy, że potrafimy zarabiać, skutecznie pomnażając oszczędności pracowników zgromadzone w PPK. Po trzech kwartałach tego roku, według danych Instytutu Emerytalnego, znaleźliśmy się na drugim miejscu wśród instytucji zarządzających PPK, które osiągnęły najlepsze wyniki inwestycyjne – komentuje te wyniki Marcin Żółtek, wiceprezes TFI PZU.

– Odpowiedzieliśmy na wyzwania związane z pandemią, rozszerzając możliwości zdalnego zawierania umów o zarządzenie PPK – przez Internet i telefon. W krytycznym momencie na wysokości zadania stanęli pracownicy naszej sieci sprzedaży, oferując klientom pomoc i usługi na najwyższym poziomie i nie pozwalając im odczuć niedogodności, które wynikają z ograniczeń spowodowanych pandemią – dodaje Małgorzata Kot, członek zarządu PZU.

TFI PZU twierdzi, że w okresie pandemii doskonale zdaje egzamin także oferowany przezeń bezpłatny internetowy serwis ppk.pzu.pl, który pozwala nie tylko na zawieranie umów na odległość, ale także bieżącą obsługę Planów. Serwis umożliwia zgłaszanie pracowników do PPK, przesyłanie list wpłat na ich rachunki i przekazywanie ich dyspozycji. – Możliwość zdalnej obsługi planów to dziś nie tylko udogodnienie, ale i konieczność – przekonuje Marcin Żółtek.

Jego zdaniem za sukcesem TFI PZU stoi także doświadczenie i wiarygodność. TFI PZU to jedno z najstarszych towarzystw funduszy inwestycyjnych w Polsce. Ma jeden z największych w kraju zespołów specjalistów w zarządzaniu dłużnymi papierami wartościowymi, akcjami notowanymi na rynkach regulowanych, instrumentami pochodnymi i instrumentami dłużnymi z ryzykiem kredytowym, a także portfelami aktywów niepublicznych.

W pierwszym, ubiegłorocznym etapie wprowadzania pracowniczych planów kapitałowych umowy o zarządzanie PPK podpisało z Grupą PZU ponad 1000 największych pracodawców. Wśród nich Orlen, Grupa Energa, producent mebli Kler, PKP i PKP Intercity, Hortex, Orbis, producent lodów Koral, wydawnictwo Polska Press, Telewizja Polska i Polskie Radio, firma kurierska DPD, Porsche Inter Auto Polska, Airbus Polska, Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol, Wittchen, Lavard, Bakalland i Vistula. W sumie dało to Grupie PZU drugie miejsce na rynku PPK, za PKO TFI.

Na oficjalne wyniki wdrażania pracowniczych planów kapitałowych w małych i średnich firmach musimy poczekać najprawdopodobniej kilka tygodni. Wtedy też poznamy liczbę pracowników tych firm, którzy zdecydują się na udział w PPK. Drugi i trzeci etap wdrażania PPK objęły w sumie ponad 60 tys. firm i przeszło 3,5 mln ich pracowników. Dla porównania pierwszy etap objął niespełna 4 tys. największych firm w Polsce i 3 mln ich pracowników.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA