fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Polacy liczą na tańsze polisy w czasie pandemii

Adobe Stock
Koronawirus zmienił sposób, w jaki kupujemy ubezpieczenia. Większość z nas chce to robić zdalnie. Liczymy też na obniżki cen w czasie pandemii.

Ponad 63 proc. klientów badanych przez CUK Ubezpieczenia deklaruje, że w czasie pandemii chciałoby kupować ubezpieczenia w sposób zdalny. Ich zdaniem to bezpieczny sposób zakupu ubezpieczenia. Aż 78 proc. badanych oczekuje od firm ubezpieczeniowych obniżenia cen polis jako formy wsparcia w trudnych ekonomicznie czasach.

Jak wynika z badania, do którego dotarła „Rzeczpospolita", zdecydowanie najpopularniejszym typem ubezpieczeń w Polsce jest OC. W swoim portfelu ma je 96,67 proc. badanych i koronawirus nic tu nie zmienił. Prawie 61 proc. respondentów w czasie pandemii wykupiło ubezpieczenie. Najczęściej wybierali oni ubezpieczenie NNW (48 proc. badanych), ponad 40 proc. zdecydowało się na OC i AC.

– Jak wynika z naszego badania, ponad 77 proc. respondentów nie rozważa kupna dodatkowego ubezpieczenia w trakcie pandemii. Osoby, które rozpatrują taki zakup, najczęściej planują nabyć ubezpieczenia na życie – taką odpowiedź wskazało ponad 38 proc. ankietowanych. Ubezpieczenie zdrowotne wskazało prawie 1/4 ankietowanych – mówi Maciej Kuczwalski, ekspert Multiagencji CUK Ubezpieczenia. – Dla ponad 22 proc. najważniejsza jest z kolei wysokość odszkodowania, jaką otrzymają w przypadku wystąpienia choroby i trwałej bądź czasowej niezdolności do pracy – dodaje.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA