fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Uniqa z nowym wiceprezesem

materiały prasowe
Jarosław Matusiewicz będzie w zarządzie ubezpieczyciela odpowiadał za pion techniki ubezpieczeniowej.

Rada Nadzorcza spółek Uniqa w Polsce zdecydowała o powołaniu Jarosława Matusiewicza na stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za likwidację szkód, produkty ubezpieczeniowe, underwriting i aktuariat. Matusiewicz rynkiem ubezpieczeniowym związany jest od początku kariery zawodowej. W Uniqa pracuje od 10 lat. W ostatnich latach był dyrektorem zarządzającym ds. likwidacji szkód, a od 5 lat także szefem programu rozwoju procesu likwidacji szkód w 11 krajach Europy Centralnej i Południowo-Wschodniej w austriackiej grupie ubezpieczeniowej. Wcześniej przez 13 lat był związany z Grupą PZU. Wykładał także przedmioty ubezpieczeniowe na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Ukończył Akademię Rolniczo-Techniczną w Olsztynie, Wydział Budownictwa Lądowego, a także podyplomowe studia z zakresu przeciwdziałania przestępczości ubezpieczeniowej w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie. Jest członkiem Komisji Likwidacji Szkód w PIU.

- Bardzo mnie cieszy wybór Jarosława Matusiewicza. To osoba, która nie tylko bardzo dobrze zna organizację, ale także ma ogromne, 25-letnie doświadczenie na rynku ubezpieczeniowym. To decyzja personalna, która niewątpliwie wspiera nas w realizacji strategii Grupy – mówi Andrzej Jarczyk, prezes spółek Uniqa w Polsce.

Nowy wiceprezes to nie jedyna zmiana w menedżmencie Uniqi. Grzegorz Smolarczyk objął bowiem funkcję dyrektora departamentu odszkodowań i świadczeń.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA