fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Bilety staniały, podróżni się skarżą

123RF
Średnia cena biletu w USA spadła o 5 proc. Mimo to liczba skarg na linie lotnicze w tym roku skoczyła o ponad jedną trzecią.

Według najnowszych badań portalu Expedia oraz Airlines Reporting Corp. w ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy bieżącego roku koszt biletu lotniczego na przeloty wewnątrz USA obniżył się o 5 proc.

Spadek ten okazał się jednak dużo mniejszy od skokowej obniżki cen paliwa lotniczego (o ponad 35 proc.), będącego największym kosztem przewoźników. Co więcej – mimo konkurencji na wewnętrznym rynku bilety lotnicze w USA taniały dużo wolniej niż na całym świecie (spadek o 8 proc.). W tym czasie amerykańskie linie lotnicze nie tylko odnotowały rekordowe zyski (tylko w III kwartale br.9,3 miliarda dol. netto w porównaniu z 3,1 mld dol. w 2014 r.), ale także inwestowały w nowe floty samolotów.

Przewoźnicy nie przestali pobierać od pasażerów wysokich opłat za dodatkowe usługi i zagęszczać przestrzeni w samolotach. Przełożyło się to na rosnące niezadowolenie pasażerów. Od stycznia do końca października br. Departament Transportu zarejestrował 10,4 tys. skarg na ja...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA