fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Coraz więcej miast z darmową komunikacją

123RF
Na bezpłatne przejazdy obejmujące w różnym stopniu lokalne społeczności zdecydowało się już niemal 50 polskich miast. Kolejnych dziesięć likwidację biletów właśnie rozważa.
W Krakowie od nowego roku szkolnego uczniowie podstawówek będą jeździć autobusami i tramwajami za darmo. Decyzję podjęła rada miasta. Choć szacuje się, że będzie to kosztować rocznie 2,7 mln zł utraconych wpływów ze sprzedaży biletów, część radnych chciałaby, aby w przyszłym roku z darmowych przejazdów zaczęli korzystać także gimnazjaliści.

Kraków to kolejne miasto, które wprowadza darmową komunikację miejską: choć ograniczoną do wąskiej grupy wiekowej, to liczącą ponad 40 tys. osób. Liczba samorządów zdecydowanych na likwidację biletów szybko się rozszerza. Według branżowego serwisu InfoBus na bezpłatne przejazdy, obejmujące w różnym stopniu lokalne społeczności, zdecydowało się już blisko pół setki miast, głównie niewielkich. Około dziesięciu taki krok rozważa.

Darmową komunikację dla mieszkańców postanowiły wprowadzić m.in. Mława, Stryków, Nowogard, Polkowice, Nowy Tomyśl, Bełchatów, Głowno, Tomaszów Mazowiecki. W Kołobr...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA