fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Transport

Przyszedł czas na Kazachstan

Fotorzepa, Piotr Nowak
Biznesowe centrum Kazachstanu - Astana, to kolejny kierunek obsługiwany przez LOT. Linia poleci tam po raz pierwszy 8 maja.

Tyle, że tym razem oprócz samego połączenia jest jeszcze wartość dodana. LOT i LOT Travel podpisały strategiczne porozumienie o współpracy z Astana EXPO 2017. Biuro podróży należące do narodowego przewoźnika stworzyło ofertę biznesową dla uczestników Astana EXPO 2017 i liczy na zainteresowanie także spoza Polski.

Umowa ma na celu wspólne promowanie biznesowej stolicy Kazachstanu, także jako atrakcji turystycznej. W tym roku, zgodnie z przewidywaniami, międzynarodowa wystawa EXPO może przyciągnąć nawet 5 milionów uczestników z całego świata, promując największe osiągnięcia technologiczne i innowacje. LOT ma nadzieję skorzystać na popycie na bilety do tego miasta.

Do Astany polecą Boeingi 737-800 NG. Linia liczy na pasażerów z regionu, ale także z Europy Zachodniej, a najwięcej odwiedzających spodziewanych jest z Zurychu, Genewy, Wiednia, Brukseli, Kopenhagi a także Frankfurtu, Monachium, Hamburga, Dusseldorfu oraz Stuttgartu, do którego bezpośrednie rejsy ruszą od czerwca.

LOT poleci do Astany 4 razy w tygodniu. W poniedziałki, środy, piątki i soboty. Samoloty wystartują z Warszawy o godzinie 22:50, wylądują w Astanie o godzinie 07:45 rano. Rejs powrotny zabierze pasażerów z Kazachstanu we wtorki, czwartki, soboty i niedziele o godzinie 13:00 i wyląduje w Warszawie o 14:15 czasu lokalnego. Podróż potrwa niespełna 5 godzin.

Oferta podróży dla uczestników Astana EXPO 2017 zaczyna się od 2900 zł, obejmuje przelot LOT-em z i do Astany, 5-dniowy pobyt w hotelu, transfery, wstęp na EXPO 2017 i program zwiedzania najważniejszych atrakcji turystycznych.

— Jesteśmy pierwszym biurem podróży w Polsce, które organizuje całą podróż do Kazachstanu, od biletów lotniczych, zakwaterowania w hotelu, wstępu na EXPO, po zwiedzanie stolicy z możliwością rozszerzenia oferty np. o wycieczkę do Ałmaty – mówi Małgorzata Opalińska, Prezes LOT Travel.

Tematem tegorocznej wystawy EXPO w Astanie są energie odnawialne. Polska ekspozycja poświęcona będzie innowacjom. Wśród zaplanowanych wydarzeń w ramach EXPO 2017 6 września odbędzie się w Astanie Forum Gospodarcze, a 7 września — Dzień Polski.

A według nieoficjalnych informacji z sojuszu lotniczego Star Alliance wynika, że narodowy kazachski przewoźnik, najlepsza linia lotnicza w Azji Środkowej, Air Astana, może wkrótce wystąpić o członkostwo w Starze.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA