fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Transport drogowy

Polski rywal Ubera, iTaxi wychodzi za granicę

materiały prasowe
Startup iTaxi, który stworzył aplikację łączącą pasażerów z taksówkarzami, pokazuje globalne ambicje. Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita”, firma użytkownikom swojej apki zaoferuje bowiem również przewozy w 125 krajach na całym świecie.

iTaxi to aplikacja o największym zasięgu w Polsce. Z jej usług można korzystać w 120 miastach. Do tej pory jednak oferta była ograniczona do granic naszego kraju. To jednak się zmieni. Startup, jako pierwsza firma z tej branży w Polsce, dołączyła właśnie do platformy Karhoo. To sieć skupiająca największych graczy w transporcie osób z całego świata. Współpraca z Karhoo oznacza, że zagraniczni użytkownicy aplikacji transportowych, również zrzeszonych pod jego egidą, zyskają dostęp do floty 10 tys. pojazdów iTaxi. Z drugiej strony klienci iTaxi wkrótce będą mogli zamawiać pojazdy za pomocą jednej aplikacji za granicą.

Karhoo to aplikacja mobilna działająca na zasadzie porównywarki ofert lokalnych przewoźników - obejmuje obecnie 1,55 mln pojazdów na terenie 1,5 tys. miast. Jej głównym zadaniem jest łączenie flot pojazdów firm partnerskich z międzynarodowymi klientami. – Dzięki współpracy z iTaxi rozszerzamy swoją działalność w Europie Wschodniej i dostępność w Polsce – podkreśla Boris Pilichowski, prezes zarządzający Karhoo.

Czytaj także: Uber podbił większość polskich miast. Wyjątkiem jest Kraków 

Oficjalne uruchomienie usługi Karhoo nastąpi na przełomie 2018 i 2019 r. – Współpraca z Karhoo to duży krok w przód. Dołączając do tak dużej, globalnej sieci największych graczy na rynku, wchodzimy na nowy, światowy poziom – mówi Jarosław Grabowski, prezes iTaxi. – Użytkownicy aplikacji iTaxi wyjeżdżający za granicę będą mogli wygodnie zamówić przejazd świadczony przez inną, lokalną firmę współpracującą z Karhoo. To znaczne ułatwienie – kontynuuje.

iTaxi obsługuje przede wszystkich klientów korporacyjnych. Jego głównymi rywalami na polskim rynku są amerykański Uber, niemieckie mytaxi oraz estońsko-chińskie Taxify.

iTaxi to polska aplikacja. Na rynku działa od ponad 5 lat, m.in. w takich lokalizacjach, jak Warszawa, Kraków, Poznań, Łódź czy Wrocław.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA