fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Terroryzm

Atak nożownika w Nicei. Trzy osoby nie żyją

AFP
Trzy osoby (dwie kobiety i mężczyzna) zginęły, a kilkanaście zostało rannych w wyniku ataku nożownika w Nicei.

Do zdarzenia doszło około 9 rano w pobliżu bazyliki Notre Dame, w centrum miasta. Nożownik wtargnął do bazyliki Notre-Dame de l'Assomption w Nicei i zamordował modlącą się kobietę, niemal odcinając jej głowę, Życie w środku świątyni stracił też kościelny. Druga zaatakowana kobieta, której udało się uciec od pobliskiej kawiarni, zmarła wskutek odniesionych ran.

Sprawca został zatrzymany, jest ranny i został przewieziony do szpitala. Ma około dwudziestu lat, kazał nazywać się Brahim. twierdzi, że działał sam. Podczas ataku miał krzyczeć "Allah Akbar". Policja pobrała jego odciski palców, by dokonać identyfikacji.

Burmistrz Nicei Christian Estrosi poinformował na Twitterze, że był to atak terrorystyczny i że mamy do czynienia z "islamofaszyzmem".

Minister spraw zagranicznych Gerald Darmanin poinformował, że zwołał sztab kryzysowy w związku z wydarzeniami w Nicei. Do Nicei udał się prezydent Francji Emmanuel Macron.

Papież Franciszek na Twitterze poinformował, że modli się za ofiary i ich rodziny oraz za "naród francuski, by umiał zareagować dobrem na zło".

Kanclerz Niemiec wyraziła solidarność z narodem francuskim. "Barbarzyński atak potępił premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson. Oburzenie i zdecydowany sprzeciw wobec ataku przekazał minister spraw zagranicznych Turcji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA