fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Terroryzm

Facebook: Po ataku w Christchurch usunęliśmy 1,5 mln nagrań

AFP
1,5 mln nagrań wideo umieszczonych na Facebooku zostało usuniętych w ciągu 24 godzin po zamachu terrorystycznym w Christchurch, w czasie którego biały supremacjonista z Australii, 28-letni Brenton Tarrant, zabił 50 osób w dwóch meczetach.

Tarrant swój zamach transmitował na żywo na Facebooku. Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern zapowiedziała już, że będzie rozmawiać z przedstawicielami Facebooka o przyszłości relacji na żywo, które obecnie można umieszczać w tym serwisie.

Czytaj także:

Lekcja ze zbrodni w Christchurch - komentarz Bogusława Chraboty

"W ciągu pierwszych 24 godzin (po zamachu) usunęliśmy 1,5 mln nagrań, 1,2 mln zostało zablokowane w momencie wgrywania ich" - poinformował Facebook.

Firma poinformowała, że usunęła także nagrania z zamachu nie zawierające ujęć na których widać ofiary, ze względu na szacunek dla osób, które straciły bliskich w zamachu i obawy lokalnych, nowozelandzkich władz.

Tarrant transmitował swój zamach na Facebooku przez 17 minut, używając aplikacji przeznaczonej dla entuzjastów sportów ekstremalnych. Kopie transmisji były umieszczane w mediach społecznościowych już po zamachu.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA