fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tenis

US Open: Cori Gauff we łzach

AFP
Dla amerykańskich kibiców wydarzeniem weekendu była sroga porażka 15-letniej kandydatki na gwiazdę Cori Gauff z Naomi Osaką. Polskim kibicom pozostało trzymanie kciuków za deble.

Gauff przegrała 3:6, 0:6, mocno pompowany balon nadziei pękł w trzeciej rundzie. Dobrze w trudnej roli pocieszycielki znalazła się broniąca tytułu Japonka, zaprosiła spłakaną Cori do wspólnego wywiadu i pogratulowała rodzicom utalentowanej córki.

Po raz trzeci wygrali Rafael Nadal, Sascha Zverev, Bianca Andreescu i Marin Cilić. Przegrała Kiki Bertens (z Julią Goerges). Gra dalej odważna kwalifikantka Taylor Townsend, która wyeliminowała Simonę Halep. Odpadł Nick Kyrgios (lepszy był Andriej Rublow), który zdążył w mediach społecznościowych pochwalić swego nowego duchowego przyjaciela Daniiła Miedwiediewa. Rosjanin po występkach (agresywne zachowanie wobec podającego mu ręcznik) i prowokacjach podczas i po meczu z Feliciano Lopezem (podziękował buczącej na niego publiczności za energię, której mu dostarczyła) ma już na liczniku kar 19 tys. dolarów.

Kącik polski: z turnieju miksta odpadli Alicja Rosolska i Chorwat Nikola Mektić, drugiej rundy debla nie przeszły Iga Świątek i Magda Linette. Są jeszcze w grze Łukasz Kubot i Marcelo Melo, rozstawieni w deblu z nr 2, oraz Rosolska i Chinka Shuai Peng.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA