fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Google wskazuje najlepsze telefony dla biznesu

pexels.com
Google postanowiło przyznawać odznakę Android Enterprise Recommended telefonom, które nadają się do "poważnej pracy". Dzięki temu łatwiej będzie rozpoznać urządzenia, które spełniają podwyższone wymagania przedsiębiorstw czy indywidualnych biznesmenów.

Na razie na liście znajduje się 21 urządzeń wybranych przez Google. Oczywiście nie znajdziemy na niej produktów od Apple, jedynie urządzenia z Androidem na pokładzie. Wymagania odnośnie podzespołów i parametrów telefonów nie są specjalnie wygórowane, bo na listę załapał się nawet Huawei P10 Lite.

Aby uzyskać akceptację Google telefon musi mieć przynajmniej Androida 7.0, 2 GB pamięci operacyjnej, 32 GB pamięci wewnętrznej, procesor 1,4 Ghz czy 10 MP aparat. W przypadku nowych urządzeń na listę mogą załapać się już komórki ze średniej półki. Wyzwaniem może być jednak konieczność 8 godzinnej pracy na jednym ładowaniu.

Dużo wyższe wymagania postawiono oprogramowaniu. Google wymaga utrzymania cyklu wydawania aktualizacji najpóźniej 90 dni po Google przez co najmniej trzy lata, gwarancji dostarczenia kolejnej dużej wersji Androida, możliwości kupienia odblokowanych urządzeń z pominięciem operatora oraz dostępności narzędzi pozwalających na tworzenie na smartfonach oddzielnych profili służbowych i prywatnych.

Pełna lista wymagań znajduje się tutaj.

Na liście urządzeń nadających się do pracy znalazły się oczywiście telefony od Google: Pixel, Pixel XL, Pixel 2 i Pixel 2 XL. Poza tym przedsiębiorcy powinni – zdaniem Google – zwrócić uwagę na:

BlackBerry KEYone

BlackBerry Motion

Huawei Mate 10

Huawei Mate 10 Pro

Huawei P10

Huawei P10 Plus

Huawei P10 lite

LG G6

LG V30

Moto X4

Mozo Z2 Force Edition

Nokia 8

Sony Xperia XA2

Sony Xperia XA2 Ultra

Sony Xperia XZ Premium

Sony Xperia XZ1

Sony Xperia XZ1 Compact

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA