fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Rosja: spalili 6-letnią córkę w ognisku

Rosyjski Komitet Śledczy
youtube
Pod Moskwą policja zatrzymała rodziców, których podejrzewa się o zamordowanie adoptowanej córki.

6-letnia Weronika mieszkała w miejscowości Oziory pod Moskwą w rodzinie zastępczej. Przybrani rodzice zgłosili jej zaginięcie na początku sierpnia. Od tamtej pory wraz z policją poszukiwali jej wolontariusze. Tymczasem we wtorek rosyjski Komitet Śledczy obwodu moskiewskiego poinformował, że rodzice oraz babcia dziewczynki zostali zatrzymani pod zarzutem zabójstwa. Jak się okazuje dziewczynka nie żyje już od kilku miesięcy.

Komitet Śledczy podaje, że adopcyjni rodzice Weroniki zniknęli 8 sierpnia i przestali współpracować ze śledczymi. Policja znalazła ich na jednym z pobliskich cmentarzy w trakcie spożywania alkoholu. Podczas przesłuchania podejrzani powiedzieli, że dziewczynka utonęła w wannie jeszcze w kwietniu. "Przestraszyli się i postanowili ukryć ciało. Spalili je w ognisku. Przez dłuższy czas ukrywali fakt zniknięcia dziewczynki. Gdy w sierpniu dowiedzieli się, że odwiedzą ich organy opieki społecznej, rozegrali „spektakl" z tak zwanym zaginięciem córki" – czytamy w komunikacie na stronie Komitetu Śledczego.

Obecnie rosyjscy śledczy poszukują szczątków 6-letniej Weroniki i sprawdzają wersję rodziców. Rosyjska telewizja REN TV podaje, że podczas zatrzymania wokół domu podejrzanych zebrał się tłum lokalnych mieszkańców i policja musiała interweniować, by nie doszło do samosądu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA