fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Rosyjscy lekarze: Sawczenko może umrzeć

Nadia Sawczenko w rosyjskim sądzie
youtube
Rosyjscy lekarze ostrzegają, że prowadząca głodówkę ukraińska lotniczka może umrzeć w każdej chwili.
Rosyjscy lekarze, którzy odwiedzili Nadię Sawczenko w więzieniu alarmują, że istnieje duże prawdopodobieństwo utworzenia się skrzepliny, która może w każdej chwili doprowadzić do śmierci lotniczki i deputowanej ukraińskiej Rady Najwyższej. Poinformował o tym jeden z adwokatów lotniczki Nikołaj Połozow.
- Spotkałem się z Nadią Sawczenko. Chuda, czarne kręgi pod oczami, waga mniej niż 60 kg. Mówi, że wczoraj wyglądała jeszcze gorzej. W piątek pozwoliła pobrać sobie krew, ale zrezygnowała z hospitalizacji – mówi Połozow, cytowany przez rosyjskie oraz ukraińskie media. – Naczelnik aresztu śledczego uprzedził ją, że niebawem może rozpocząć się przymusowe wyprowadzanie jej z głodówki – twierdzi.
Ukraińska lotniczka od ponad dwóch tygodni prowadzi suchą głodówkę. Sąd rejonowy w rosyjskiej miejscowości Donieck skazał ją na 22 lata więzienia za udział w zabójstwie dwóch rosyjskich dziennikarzy w Donbasie.
Sawczenko odrzuca wszystkie oskarżenia i twierdzi, że została porwana przez prorosyjskich separatystów jeszcze przed tym, jak zginęli dziennikarze. W ojczyźnie lotniczka została uznana za bohatera narodowego. Władze w Kijowie kilkakrotnie zapowiadały, że w zamian za uwolnienie Sawczenko są gotowi wypuścić dwóch funkcjonariuszy rosyjskiego wywiadu wojskowego (GRU), zatrzymanych w zeszłym roku na wschodzie Ukrainy.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA